ŽÁCI ISŠ SEMILY V PARLAMENTU ČR
Studenti 1. ročníku nástavbového studia Podnikání a žáci všech učebních oborů 3. Ročníku absolvovali exkurzi do obou komor Parlamentu ČR. Přes 40 účastníků akce si prohlédlo prostory Valdštejnského paláce – sídla horní komory Parlamentu ČR. Průvodkyně je seznámila nejen s bohatou historií této budovy, ale také se zázemím práce našich zákonodárců.


Senátor Jaroslav Zeman pozval žáky do jedné z historických místností, kde zasedá organizační výbor Senátu ČR. V přátelské atmosféře, s pohoštěním se naše děvčata a chlapci neostýchali a kladli otázky. Zajímala je práce senátora, ale i celého senátu, protože ze sdělovacích prostředků mají mnohdy zkreslené informace.  Pan senátor se s nimi podělil i o své zkušenosti z komunální politiky, protože je zároveň starostou v Albrechticích.
V dolní komoře Parlamentu ČR se setkali s Mgr. Janem Farským, poslancem za náš obvod. Pan magistr je provedl prostorami Parlamentu ČR, besedoval s nimi. Jeho zkušenosti z práce s mládeží byly patrné. Žáci byli zvídaví, ptali se na konkrétní činnosti starosty Semil, ale i poslance. Zajímala je i jeho budoucí práce pro voliče, bude-li zvolen na další čtyřleté období.
Pan poslanec na naše žáky ze Semil a okolí nezapomněl. V dubnu během svého poslaneckého dne s nimi besedoval u nás ve škole. Odpovídal dotazy týkající se bezpečnosti občanů v ČR, problémů migrantů u nás i v Evropské unii.

Copyright © 2016. All Rights Reserved ISŠ Semily.

Tvorba webu www.helpmark.cz